Hakkımızda

Hakkımızda
 
Firmamız: Tanıtım Filmimiz için Lütfen Tıklayınız...
1993 yılında önce iki girişimci ortağın hayali ile doğarak yola çıkan Pet Garden, pazardaki konumunu her geçen yıl daha da güçlendirerek bugün ki haklı yerine ulaşmış ve Türkiye de pet sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir. Müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiş firmamız sektöründe en çok tercih edilen lider tedarikçi firması olma hedefine, personel, bilgi teknolojileri ve ekipman yatırımlarıyla, sektörün ihtiyaçlarına yönelik doğru, çağdaş ve yenilikçi çözümler üreterek tesadüflere dayalı olmadan tamamen gerçekçi ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.

Dünyanın saygın markalarının Türkiye distribütörü olan firmamız yurtiçi ve yurtdışı firmalardan tedarik ettiği 7000 kalem' in üzerindeki ürünleri Türkiye’nin her köşesine en iyi hizmeti vererek sunan güçlü bir satış, pazarlama ve dağıtım organizasyona da sahiptir.

Genel merkezimiz Ankara ASO2' de (Ankara Sanayi Organize Bölgesi), 8000 m² toplam alana sahip olup, 6.400 palet kapasiteli 5.500 m² Depo alanı, çalışma ofislerimiz ve tüm ürün portföyümüzün sergilendiği 1000 m² showroom alanımız bulunmaktadır. Marmara Bölgesine hizmet sunduğumuz, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Bölge müdürlüğümüz toplamda 1.500 m² depo, showroom ve yönetim alanına sahiptir.

Müşterilerimiz rut düzeni ile belirlenmiş periyotlarda satış ekiplerimizce düzenli olarak ziyaret edilmekte ve alınan siparişler sevkiyat araçlarımız ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Ağırlıklı yapılanmamız üç büyük şehirde (Ankara, İstanbul ve İzmir) olmakla birlikte Antalya, Bursa ve Adana merkez ve ilçeleri için satış temsilciliği yapılanmamız bulunmaktadır. Türkiye’nin kalan diğer illerine de dört satış aracımızla düzenli olarak hizmet götürmekteyiz.

Organizasyon yapılanmamızı kısaca belirtirsek; Genel müdür liderliğinde satış direktörlüğü, finans direktörlüğü ve depo müdürlüğü şeklindedir. Satış direktörlüğü bünyesinde personel sayımız 30 kişi, diğer bölümlerde çalışan 47 kişi ile birlikte toplam 77 kişilik bir personel istihdamımız bulunmaktadır.

 
 
Vizyonumuz:
Evcil hayvan sektöründe, gerek sektörün ihtiyaçlarına yönelik gerekse de yenilikçi ürünlerin müşterilerimize hizmet odaklı sunumu ile Türkiye’nin pet sektöründe marka bilinirliği en yüksek ve en çok tercih edilen satış ve dağıtım şirketi olmaya devam etmek.
 
Misyonumuz:
Sektörde bulunduğumuz konumun gereksinimleri ve beklentileri doğrultusunda gelişimi ve yenilenmeyi ilke edinmiş, her müşterimize en yüksek kalitede hizmet sunarak, uzun vadeli ilişkiler inşa ediyor ve kurulan bu bağı, her geçen gün daha da güçlendirecek adımlar atmaya devam ediyoruz.
 
 
About Us:
In 1993, Pet Garden was established as a vision of two entrepreneurs. By gradually growing each year, our company has secured its well-deserved position presently and has become one of the leading companies in Turkish pet market. Our principle is to present the best service to our customers and in the light of this principle, by taking realistic and firm actions, we are progressing to our target which is to be the most preferred leading company in the market, by presenting innovative and modern solutions and by making investments to employees, information technologies and professional equipment. 

As being the distributor of many distinguished brands, Pet Garden presents over Turkey, a product range of 7000 local and import items with its powerful sales, marketing and distributional organizations.

Our headquarters is located in Ankara (Ankara 2nd Organized Industrial Zone) with a total area of 6500 m²; in the premises there are main offices, the main warehouse (4000 m²) with 6400 pallet capacity and a showroom of 800 m² which displays complete product range.  Istanbul branch is located in Anatolian side and responsible for the Marmara region, serving on a ground of 1200 m² which consists of a warehouse, showroom and offices.

Our customers are regularly visited by our sales representatives and purchase orders are delivered by our vehicles. Organizational structure of the company is mainly focused on three major cities (Ankara, İstanbul and İzmir) of the country. Three other sales representatives in Antalya, Bursa and Adana are responsible of these cities and districts. For the other regions, our four sales vehicles are making regular visits to present the best possible service to our customers in these regions.

Our employment structure is divided as sales, finance and warehouse, administrated by General Manager. Our staff is 77 people; 30 of which are the sales staff.

 

Our Vision:

We're committed to the following:

• Presenting the best service with most innovative products, tailored to the requirements of our customers.

• To be the most preferred partner with the best brand awareness and best sales and distribution organization in the Turkish pet sector.

 

Our Mission:

To advance our mission we are committed to the following principles:

• According to the requirements and expectancies of our position in pet sector, taking constant development and innovation as a principle.

• By giving the best service quality to our customers to build long terms partnerships and to make our relations stronger by taking necessary steps.